• „Klasowe drzewo czytelnicze” – edycja zimowa

            11.03.2024

            Dobiegła końca zimowa edycja konkursu czytelniczego „Klasowe drzewo czytelnicze” w klasach drugich i trzecich. Tym razem przez kilkanaście zimowych tygodni młodzi czytelnicy dopinali do makiet drzew śnieżynki, na których zapisywali autorów oraz tytuły książek, które wypożyczyli w bibliotece szkolnej. Po ich przeliczeniu zostali wyłonieni zwycięzcy: Alicja Opałacz kl. II a, Miłosz Jędrzejowski II b, Oliver Spyra III a i Nadia Groele III b.

            Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy pozostałym uczniom za podjęcie czytelniczej rywalizacji.

          • Realizacja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

            11.03.2024

            Uczniowie klas pierwszych  realizowali w bieżącym roku szkolnym XV edycję programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Głównym celem programu było wdrożenie uczniów do przestrzegania bezpieczeństwa na drodze, w szkole, w domu oraz w Internecie. Od września dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa, realizowanych w oparciu o opracowane materiały edukacyjne.Kubuś Puchatek m. in. „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze, deskorolce, hulajnodze. Przypomniał również zasady bezpiecznego zachowania się w szkole i na wycieczce oraz wyjaśnił jak udzielić pierwszej pomocy i jak wezwać pomoc będąc samemu w domu. Poruszył też zagadnienia  dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu. Po zakończeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę. Za udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie klasy pierwszej nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem ,,Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

            Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie Abrahamyanza przeprowadzenie zajęć,  podczas których dzieci poznały pracę pielęgniarki oraz zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej.

          • Dzień Kobiet w klasach I - III

            12.03.2024

            Dzień Kobiet obchodzimy w szkole na wiele sposobów. W tym roku uczniowie naszej szkoły obchodzili to miłe święto w klasach. Dziewczynki i chłopcy byli odświętnie ubrani. Chłopcy wręczali swoim koleżankom kwiaty i drobne upominki. Były gry i zabawy, pizza i słodkości. Wszystko w serdecznej koleżeńskiej atmosferze.

            Niech ten wyjątkowy dzień otuli wszystkie Kobiety ciepłem, miłością i szacunkiem.

          • Projekt „W krainie Narnii”

            11.03.2024

            Uczniowie klasy VB przygotowali makiety z lektury „Opowieści z Narnii”. Lew, Czarownica i stara szafa”, przedstawiające tytułową krainę. Młodzi twórcy zwrócili uwagę na szczegóły i detale oraz zadbali o estetykę prac, które cała społeczność szkolna mogła zobaczyć na wystawie na szkolnym korytarzu. Projekt Narnia to doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności oraz przeniesienie się do świata omawianej lektury.  Zapraszamy do baśniowej krainy Narnii…

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

            07.03.2024

             21 lutego obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Według danych statystycznych na świecie istnieje około 6 tysięcy żywych języków, czyli używanych w mowie codziennej. Szacuje się jednak, że w historii ludzkości było ich dwa razy więcej, ale niektóre zanikły lub wyszły użycia. Obchody Dnia Języka Ojczystego stały się doskonałą okazją, by zatroszczyć się o piękno i poprawność języka polskiego. Uczniowie klas od IV do VIII wzięli udział w konkursie ortograficznym. Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii otrzymali: Amelia Stala (VIII b),  (VIII b), Oskar Gnida (VIII b), Zuzanna Karkosza (VIII b), Zuzanna Rząsa (VII b). Laureaci otrzymali certyfikaty oraz nagrodę, którą ufundowali Radni Sołectwa Pławo. Gratulujemy wszystkim uczniom. 

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS CHEMICZNY - ALCHEMIK

            04.03.2024

            Dnia 1 marca 2024r. nasze ambitne uczennice klasy 7: Wiktoria Wolak, Magdalena Miłoś, Julia Niwa oraz Karolina Drożdż wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”! Dziewczyny miały za zadanie rozwiązać 45-minutowy test, w którym trzeba było wykazać się wiedzą chemiczną.

            Choć wyniki pojawią się dopiero 30 marca, tak my już jesteśmy dumni z naszych uczennic! Konkurs też cieszy się naprawdę wysokim prestiżem oraz wymaga szerokiej wiedzy chemicznej Ale tak już jest, że borowscy uczniowie nie boją się żadnych wyzwań! Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wyniki oraz mocno trzymamy kciuki za nasze młode alchemiczki.

          • II POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY - „MYŚL EKONOMICZNIE - ŻYJ EKOLOGICZNIE”

            04.03.2024

            Po zeszłorocznym sukcesie w I edycji konkursu ekologicznego, nasze ambitna młodzież postanowiła się nie zatrzymywać! Minął rok, a my już doczekaliśmy się kolejnego konkursu organizowanego przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Romana Sitki w Mielcu.  W tym roku odbywa się on w dwóch formułach: KLASY 4,5,6: konkurs literacki - rebus związany z tematyką konkursu.  KLASY 7,8: konkurs plastyczny - plakat przestrzenny "Odnawialne źródła energii". Konkurs ten cieszy się w naszej szkole taką popularnością, że śmiało możemy nazywać go ekologicznym wydarzeniem! Do konkursu literackiego zgłosiło się AŻ 15 uczniów oraz uczennic, natomiast do konkursu plastycznego 7 artystycznych dusz ! Choć wszystkie rebusy oraz prace plastyczne udowodniły, że nasza borowska szkoła posiada naprawdę kreatywnych uczniów, to do dalszego etapu Jury mogło wybrać jedynie 3 prace.
            Tak przedstawiają się wyniki:
            KLASY 4-6: 1. Zuzanna Trzpis 2. Zofia Załucka 3. Milena Skiba
            KLASY 7-8: 1. Nicola Pęgiel 2. Wiktoria Wolak 3. Izabela Miłoś. 
            Serdecznie gratulujemy naszym dziewczynom!
            Życzymy również powodzenia w dalszym etapie, gdyż pamiętamy, że w tamtym roku borowskie prace zrobiły w powiecie nie lada „furrorę”. 
            Cieszymy się, że świadomość ważności ekologii w naturze z roku na rok zwiększa się wśród naszej szkolnej społeczności!
            Wszyscy wiemy, że to właśnie do tych młodych osób należy przyszłość, a ekologia w parze z ekonomią, pozostają w Ich rękach!

          • „Korzystam z OZE każdego dnia”

            22.02.2024

            W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez firmę WP Energy oraz Fundację Czysta Polska. Celem konkursu było promowanie odnawialnych źródeł energii, podnoszenie świadomości ekologicznej, przedstawienie korzyści wynikających ze stosowania odnawialnych źródeł energii, rozwijanie kreatywności oraz wrażliwości na kwestię ochrony powietrza wśródmieszkańców Polski. Konkurs miał zasięg ogólnopolski. Z naszej szkoły prace wykonała Julia Stefanowicz i Wiktor Kapinos. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy oraz cenne vouchery.

          • SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM - ODKRYWAMY TAJEMNICE JAPONII

            21.02.2024

            おはようございます! Tak powitał nas charyzmatyczny pan podróżnik! Co oznacza ten zwrot? Uczestnicy tego niesamowitego spotkania już wiedzą, że to nic innego jak DZIEŃ DOBRY w języku japońskim !

            19 lutego mieliśmy okazję i zaszczyt ugościć i wysłuchać wspaniałej osoby - podróżnika Samuela Kempskiego z grupy podróżniczej TRZASK, która kolejny raz udowadnia, że jak nikt inny potrafi zarazić dzieci, młodzież, dorosłych swoim zamiłowaniem do podróży! Tym razem wybraliśmy się do Japonii - kraju kontrastów, gdzie niesamowita tradycja miesza się z nowoczesnością Pan Samuel poruszył ogrom ciekawych tematów dotyczących różnych dziedzin:

            • Rozpoczął od Tokio - stolicy tego wyjątkowego kraju tzw. mieście bez początku! Mogliśmy się dowiedzieć o wrażeniach podróżników z nocy spędzonych w kapsułowych hotelach.
            • Następnie japoński klimat, przyroda - płyty tektoniczne, litosfera, historia tsunami, które nawiedziło Japonię 11 marca 2011r. oraz zniszczonej przez nie elektrowni atomowej Fukushima
            • Czas na religię - poznaliśmy podstawy shinto, a więc religii Japończyków
            • Góra Fuij, wykonujące ludzkie czynności roboty - zaskakujące prawda?
            • Piękne fotografie zamków Himeji i Matsumoto a także z Kioto czyli dawnej stolicy Japonii, zdecydowanie porwały nasze serca…
            • Historia Japonii, a więc Hiroszima to wybuch bomby atomowej… Podróżnicy spotkali się z panią Keiko Ogura, która mając 8 lat przeżyła wybuch!
            • Przekonaliśmy się kim są gejsze, jak wygląda ich życie i jak wyglądają prawdziwe klapki „Japonki”! Oj nie należą do najwygodniejszych…

            To była naprawdę niesamowita przygoda i podróż! Mogliśmy przenieść się wyobraźnią do cudownej i tętniącej życiem Japonii! Pan podróżnik Samuel Kempski świetnie pobudzał nasze zmysły, dzięki czemu poczuliśmy Japonię „na własnej skórze” Serdecznie dziękujemy Panu Samuelowi oraz całej grupie podróżniczej Trzask, która co roku dostarcza nam tak wiele pozytywnych emocji ze swoich przygód! Waszą obecność w Borowej stała się tradycją, a więc nie możemy doczekać się kolejnego roku i kolejnej podróży… Gdzie nas zabierzecie?

          • Dzień Babci i Dziadka w klasach młodszych

            26.01.2024

            "To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają Dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje życia oraz
            co najważniejsze, ciasteczka".

            Rudolph Giuliani

            Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, troską, miłością oraz wszystkim, co najlepsze. Uczniowie klas 1-3 gościli swoich Dziadków na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, gdzie mieli okazję podziwiać wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Ponadto uroczystość uświetnili goście: Wójt Gminy Borowa pan Stanisław Mieszkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewelina Filanowska oraz ksiądz prałat, proboszcz naszej parafii Stanisław Polek.  Szczęśliwe i rozpromienione twarze Seniorów dały wyraz tego, jak ważne są chwile spędzone z ich pociechami. Z całego serca składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia, zadowolenia oraz pogody ducha na każdy dzień.

          • Koncert w szkole muzycznej 

            13.02.2024

            23 stycznia uczniowie klas II - gich  i  klasy I b  wzięli udział w koncercie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej  im.  Mieczysława Karłowicza  w Mielcu.  Była to wyjątkowa lekcja muzyki na żywo.  Uczniowie mogli nie tylko  wysłuchać muzyki na żywo, ale również utrwalić wiedzę dotyczącą składu kameralnych zespołów, czy poszczególnych sekcji  instrumentów wchodzących w ich skład. Ważnym aspektem wyjazdu było również kształcenie postaw społecznych naszych uczniów, dotyczących choćby "kodeksu melomana". Po powrocie do szkoły rozmawialiśmy ze sobą o swoich odczuciach pokoncertowych.

          • Podsumowanie ogólnopolskiego projektu BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE 2023.

            18.01.2024

            BOHATERON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

            Projekt był realizowany od października do grudnia 2023 roku. W projekcie wzięli udział uczniowie z klas trzecich i harcerze z klasy szóstej. Podjęto następujące działania:

            - zrealizowano zajęcia w oparciu o udostępnione materiały,

            - zadbano o miejsca pamięci narodowej na terenie Borowej,

            - z okazji Wszystkich Świętych  i Narodowego Święta Niepodległości złożono wiązanki  i zapalono znicze w miejscach pamięci,

            - harcerze uczestniczyli w mszy św. w intencji ojczyzny oraz w gminnej akademii z okazji Święta Niepodległości,

            - przygotowano montaż słowno - muzyczny z okazji Święta Niepodległości,

            - uczniowie klas trzecich uczestniczyli w turnieju sportowym "Sprawni dla Niepodległej",

            - harcerze brali udział w lekcji historii w terenie pt. „Śladami historii”,

            - wykonano gazetkę okolicznościową pt. "Mały patriota",

            - wysłano pozdrowienia i podziękowania dla Powstańców Warszawskich,

            - harcerze nagrali i wysłali piosenkę z dedykacją dla Powstańców Warszawskich,

            - podczas zbiórek harcerze poznawali historię powstania warszawskiego,

            - z okazji świąt harcerze i uczniowie klas trzecich wysłali życzenia dla Powstańców Warszawskich.

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno - Przedszkolny Borowej
      • 17 5815594 - Szkoła Podstawowa 17 5815357 - Przedszkole Adresy elektronicznych skrzynek podawczych Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Borowej na portalu ePUAP: /SP_BOROWA/skrytka /SP_BOROWA/SkrytkaESP
      • Szkoła Podstawowa - Borowa 248 Przedszkole - Pławo 73 A Poland
    • Logowanie