•  „Tobie Książko przyrzekamy…” – Pasowanie na czytelnika

14.05.2024

13 maja odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.   Specjalnie na tę okazję członkowie koła teatralnego z klasy VI przygotowali inscenizację pt. „W bajkowej krainie”. Przyszli czytelnicy nie tylko mogli przenieść się w świat baśniowy, ale dowiedzieli się jak należy dbać o książki – wsłuchując się uważnie w prośby Królowej Książki. Pierwszoklasiści odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich wiedzę na temat bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu mali czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na zakończenie tego uroczystego wydarzenia każdy pierwszak, jako pełnoprawny czytelnik otrzymał pamiątkowy prezent, zakładkę do książki.

• Spotkanie klas drugich z archeologiem

15.05.2024

10 maja w ramach XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez archeologa pana Bartosza Klose. Była to okazja do wędrówek w czasie i zetknięcia się z przeszłością. Drugoklasiści zapoznali się z pracą archeologa i starożytnymi artefaktami. Mieli również do wykonania ciekawe archeologiczne zadania. Za aktywne uczestnictwo w spotkaniu uczniowie zasłużyli na miano „Młodych Adeptów Archeologii” oraz otrzymali Certyfikaty.

Dziękujemy Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Borowej pani Justynie Korzeń – Domiter za organizację spotkania.

• „Szkoła szkole”

07.05.2024

Program „Szkoła szkole”, zainicjowany przez Caritas Polska, jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację sektora edukacji w Syrii. 70% placówek oświatowych w Aleppo ucierpiało w wyniku prowadzonych tam działań wojennych w latach 2012-2016.  Celem programu jest poprawa jakości edukacji w syryjskich szkołach oraz zapewnienie ich uczniom godnych warunków do nauki i rozwoju. Zebrane przez polskie szkoły środki finansowe pozwalają nam na zakup materiałów edukacyjnych, przeprowadzenie podstawowych remontów i organizację dodatkowych zajęć dla dzieci.
            Zespół Szkolno-Przedszkolny postanowił włączyć się w akcję pomocową dzieciom z Aleppo i  29.05.2024r została zorganizowana w naszej szkole akcja pod nazwą „Polska Szkoła – Szkole w Aleppo“.

Cieszymy się bardzo, że udało nam się zebrać aż 1336, 50!!!

Dziękujemy wszystkim za wszelką okazaną pomoc i wsparcie !!!

• Majowe rocznice

01.05.2024

Już jutro świętować będziemy 20-tą rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji reprezentacja naszej szkoły w składzie Izabela Miłoś, Zuzanna Strugała, Oskar Gnida, Jakub Gudz oraz Kacper Jędrzejowski wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Jestem młodym Europejczykiem, czyli 20 lat Polski w Unii Europejskiej” zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Wyniki zostaną ogłoszone jutro.

3 maja będziemy obchodzić 233. Rocznicę uchwalenie Konstytucji 3 maja. Była to pierwsza w Europie, a druga na świecie najważniejsza ustawa państwowa, która miała pomóc w uratowaniu niepodległości naszego kraju. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs „Co ty wiesz o konstytucji? Majowej”. Bezkonkurencyjne okazały się uczennice klasy 6-ej.

Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Basztura, drugie Martyna Kamuda, trzecie Kornelia Moryto, a czwarte: Kinga Pelc, Małgorzata Chlebowska i Natalia Komońska. Gratulujemy zwycięzcom!

Całą społeczność szkolną zapraszamy na piątkowe, gminneobchody 3-majowe, które rozpoczną się o godzinie 10-ej mszą w intencji ojczyzny, a po niej, przy borowskim pomniku, odbędą się uroczystości przygotowane przez uczniów i młodzież z naszej szkoły. Gorąco zapraszamy.

• Lekcja historii

01.05.2024

Z okazji Narodowego Święta Konstytucji w klasach trzecich odbyła się niecodzienna lekcja historii. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, nauczyli się piosenki „Witaj majowa jutrzenko” i poszli na spacer, aby pod pomnikami pamięci poznawać naszą historię.